Geliodor Grupp OÜ

Ametlik esindaja Balti riikides

 

Kassi 4,Tallinn
12618, Estonia

  +372 580 700 74
  info@icesonic.ee
  ICESONICEESTI


Kuidas see toimib?Kuivjääga pihustamisel kasutatakse väikseid kuivjää graanuleid, mille läbimõõt on 3 mm ehk siis riisitera suuruses, mida suruõhu abil läbi düüside pihustatakse. Seega sarnaneb see mõnevõrra liivapritsiga või kõrgsurvega vee abil puhastamisega, kuid kuivjää puhul saavutatakse paremaid tulemusi. Kuivjää madal temperatuur -109,3 ° F ehk -78,5 ° C tähendab seda, et eemaldatav materjal tõmbab kahanedes kokku ja kaotab nakkumise aluspinnaga. Lisaks sellele tungivad kuivjää graanulid läbi materjali, mida me eemaldada tahame ja saavutavad kontakti aluspinnaga. Soe aluspind põhjustab selle, et kuivjää muudab oma agregaatolekut ja muutub taas süsinikdioksiidiks. Sellel gaasil on 800 korda suurem maht ning paisumise käigus kõrvaldab ta ka mustuse. Värvid, õlid, määrdeained, asfalt, tõrv, kleebised, tahm, atmosfääri saaste, vaigud ja muud liimid – need on vaid mõned nendest materjalidest, mida saab ICEsonic – meetodi abil väga kiiresti kõrvaldada. Pärast puhastamist tuleb lihtsalt eemaldada oma elementaarosakesteks pudenenud mustus, sest kuivjää ise aurustub atmosfääri.
 

Kuiva jääga puhastamise eelised

Aja säästmine
Kuivjääga kürogeenilise puhastamise jaoks pole vaja seadmeid ega masinaid demonteerida.  Kürogeenilise puhastamise  puhul saab puhastamine mõne minuti jooksul tehtud.

Kindel meetod
Kuivjää on väga õrn, kuid samas piisavalt tugev selleks, et olla võimeline soovitud puhastust läbi viima. Kuivjää terakesed aurustuvad koheselt ilma mingeid jääke jätmata.

Hügieeniline ja puhas
Kuna kuivjää aurustub koheselt, ilma mingite jääkideta, tuleb ainult mustus ise ära pühkida.

Keskkonnasõbralik
Kuivjää terakesed aurustuvad koheselt ilma mingeid ohtlikke jäätmeid jätmata ning seega ei koorma nad keskkonda.

Kuiva jääga puhastamine võrdluses

Liivapritsiga puhastamisega
See meetod on parem, sest kuivjääga "liivaprits" ei ole invasiine meetod. Nimelt puuduvad kuivjääl  lihvivad abrasiivsed omadused.  Liivapritsi puhul aga, olenevalt siis kas klaasipulbri või klaashelmeste kasutamisel, peame me mõtlema pihustusaine enda kõrvaldamisele.  ICEsonic-meetodi puhul aga langevad ära mistahes kulud pihustusaine enda utiliseerimiseks.  ICEsonic – meetod väldib puhastatavate objektide kahjustamist. Puhastamist on võimalik teostada isegi otse seal, kus puhastatav objekt tavaliselt paikneb. Traditsiooniliste liivapritside puhul  pole see tolmu tekkimise ja pihustusaine enda problemaatiline kõrvaldamise tõttu tihti võimalik.

Kõrgsurvega puhastamine
Kuivjääga puhastamine on parem meetod ka võrreldes kõrgsurve abil puhastamisega. Selleks on mitmeid põhjuseid:
  • Elektrilisi osi saab kohe uuesti kasutusele võtta ilma, et peaks ootama nende kuivamist.
  • Säästetakse kulutusi kemikaalidega segunenud vee kõrvaldamiseks.
  • Hallitusseened eemaldatakse väga tõhusalt ning šansid nende taastekkeks on piiratud.
  • ICEsonic-meetodil kuivjää abil puhastamine võimaldab mustust kõrvaldada vahetult masina peal (isegi kohapeal), mis veega puhastamise puhul ei ole võimalik.

Lahustid
Neid aineid sisaldavad trikloroetüleeni, metüleenkloriidi, heksakloroetaani, diklorobenseeni, kresoole ja leelisi. Te teate isegi, kuidas problemaatiline ja kulukas on nende ainete vahepealne kõrvaldamine. Kuna aga kuivjää aurustub ära, siis ei jäta see mingeid jäätmeid. Ainult eemaldatud materjal tuleb utiliseerida. Kuivjääga puhastamise korral  asendab jää ohtlikke keemilisi aineid. Ei teki mingeid kulusid nende keemiliste ainete kõrvaldamiseks.